زغال شمش کارتنی

مقدمه: تاکنون نام زغال شمش کارتنی را شنیده اید و یا از آن استفاده کرده اید؟ ما در این مقاله به معرفی این نوع زغال خواهیم پرداخت. در کل زغال ها انواع مختلف و کاربرد های مختلفی دارند. اگر چه کاربرد زغال در گذشته بسیار بیشتر از الان بوده است ولی امروزه نیز از زغال استفاده های زیادی میشود. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به توضیح انواع زغال به خصوص زغال شمش کارتنی بپردازم. پس چنانچه مایل به دریافت این اطلاعات بودید تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه زغال

قبل از آنکه به معرفی انواع زغال از جمله زغال شمش کارتنی بپردازیم خالی از لطف نیست اگر نگاهی به تاریخچه زغال بیندازیم. در واقع تاریخچه استفاده از زغال به چیزی حدود 5500 سال قبل برمیگردد. به طوری که میتوان گفت اولین دستاورد های انسان برای فرآیند های متالوژی به وسلیه زغال صورت گرفته است. به طوری انسان ها برای فراهم کردن حرارت لازم برای ذوب فلزات، مس، برنز، نقره و شیشه از همین زغال بهره میگرفتند. از این رو اکثر درختانی که در منظقه مدیرترانه قطع میشدند تبدیل به زغال میشدند.

شاید برایتان جالب باشد در گذشته به قدری چوب و زغال با ارزش بود که در یونان باستان در هنگام وقوع جنگ مردم در حین فرار درب ها و پنجره های خانه خود را با خود میبردند. در گذشته چوب علاوه بر کاربرد های صنعتی برای گرم کردن خانه و پخت غذا نیز مورد استفاده قرار میگرفتند. بنابراین در آن زمان بازار خرید و فروش زغال بسیار پررونق بود.

زغال چیست؟

پیش از آنکه به طور اختصاصی به توضیح زغال شمش کبابی بپردازیم لازم است بدانیم زغال چیست؟ زغال چوب نوعی ماده است که سیاه رنگ بوده و بسیار سبک است. این ماده از نیم سوز شدن شاخ و برگ گیاهان و درختان و حتی بخش هایی از بدن جانوران تشکیل میشود.

حدود 85 تا 98 درصد از زغال های تشکیل شده از کربن خالص است. اگرچه در گذشته فقط یک نوع زغال تولید و استفاده میشده است. امروزه انواع مختلفی از زغال ها تولید میشوند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. چنانچه به این مطالب علاقه مند هستید تا انتها با ما باشید.

زغال شمس کارتنی
زغال چینی ارزان

انواع زغال

زغال در انواع مختلف: زغال لیمو، زغال کبابی، زغال شومینه، زغال فشرده و زغال شمش کارتنی تولید میشوند. مردم نیز بر اساس نیازشان اقدام به خرید زغال میکنند.

زغال لیمو:این نوع زغال از چوب درخت لیمو و مرکبات تهیه میشود و دارای کیفیت بسیار بالایی است و در نتیجه قبمت بالایی نیز دارد.
زغال کبابی: این نوع زغال از چوب درختان مختلف تهیه میشود از این رو نمیتوان انتظار کیفیت بسیار بالایی از آن داشت. این نوع زغال برای پخت و پز و کباب کردن مورد استفاده قرار میگیرد.
زغال شومینه: این نوع زغال به صمغ طبیعی آغشته است. از این رو خاصیت نسوز دارد و برای استفاده در شومینه بسیار مناسب است.
زغال فشرده: این نوع زغال طی چندین مرحله از سوزاندن و فشرده کردن تکه های چوب و ترکیب آن با مواد دیگر تشکیل میشود. این نوع زغال از کیفیت خوبی برخوردار است و معمولا برای قلیان استفاده میشود.

زغال شمش کارتنی

معمولا افراد برای مسافرت ها و تفریحات آخر هفته خود دوست دارند از غذاهای کبابی استفاده کنند. پس برای این کار لازم است افراد حتما زغال با خود به همراه داشته باشند. زغال شمش کارتنی نوعی زغال با کیفیت است که از فشرده شدن خاک زغال در یک سری دستگاه های مخصوص تولید میشود. این نوع زغال ها اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشند زمان طولانی روشن میماند و دود و خاکستر تولید نمیکنند. بنابراین لازم است برای خرید زغال به مراکز معتبری مراجعه شود.

خواص زغال شمش کبابی

  1. به دلیل کیفیت بالای زغال شمش کبابی از آن در قهوه خانه ها استفاده میشود.

  2. این زغال ها زمان طولانی روشن میماند.

  3. این زغال ها در حین آتش سوزی ترک نمیخورند و نمیشکنند.

  4. هیچ گونه دود و خاکستری تولید نمیکنند.

  5. از این زغال برای تهیه قلیان و کباب استفاده میشود.

  6. این نوع زغال حرارت بسیار زیادی دارد.

  7. همچنین فاقد جرقه است.

  8. بدون باد زدن هم روشن میماند.

    بنابراین اگر اقدام به خرید و فروش زغال کردید با بررسی فاکتور های مختلف از کیفیت آن مطمعن شوید. در چنین شرایطی لازم است زغال را از سایت ها و فروشگاه های معتبر تهیه کنید تا از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.
خرید زغال شمس کارتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *